Ledning

Alexandra Mörner

Styrelseordförande

alexandra.morner@axeljohnson.se

+46 (0)70 866 04 19

Madeleine Linins Mörner

Programansvarig Framtidens mat

madeleine.morner@axfoundation.se

+46 (0)70 950 35 35

Viveka Risberg

Programansvarig Hållbar produktion och konsumtion

viveka.risberg@axfoundation.se

+46 (0)72 518 00 95

Hanna Skoog

Programansvarig Cirkulär ekonomi

hanna.skoog@axfoundation.se

+46 (0)76 140 14 75

Linda Andersson

Linda Andersson

Kommunikationsansvarig

linda.andersson@axfoundation.se

+46 (0)73 087 15 70

Amelie Silfverstolpe

Programansvarig Inkluderande samhälle

amelie.silfverstolpe@axfoundation.se

+46 (0)70 834 56 45

Farzaneh Lohrasbi

Projektekonom inom ÖppnaDörren

farzaneh.lohrasbi@axfoundation.se

+46 (0)70 566 15 29

Manuela Fredriksson

Projektledare/Kommunikatör inom ÖppnaDörren

manuela.fredriksson@axfoundation.se

+46 (0)723 174 786

Tove Sernrot

Kommunikatör inom ÖppnaDörren (föräldraledig)

tove.sernrot@axfoundation.se

+46 (0)73 503 03 26

Astrid Gyllenkrok Kristensen

Verkamhetsledare Yrkesdörren (föräldraledig)

astrid.gyllenkrok.kristensen@axfoundation.se

+46 (0)72 452 81 16

FilmonTumizghi

Filmon Tumizghi

Projektledare på Yrkesdörren

filmon.tumizghi@axfoundation.se

+46 (0)73 053 62 32

Elisabet Norrgård

Kommunikatör Yrkesdörren

elisabet.norrgard@axfoundation.se

+46 (0)70 51 30 868

Claire Almer

Matchningsansvarig Yrkesdörren

claire.almer@axfoundation.se

+46 (0)73 026 78 14

Anna Henning Moberg

Projektutvecklare Torsåker

anna.henning.moberg@axfoundation.se

+46 (0)73 990 77 79

Andrea Giesecke

Andrea Giesecke

Projektledare Torsåker gård

andrea.giesecke@axfoundation.se

+46 (0)76 265 52 16

Christin Sandell

Christin Sandell

Projektkoordinator och kontorschef

christin.sandell@axfoundation.se

+46 (0)70 712 59 25

Styrelse

Alexandra Mörner

Styrelseordförande

alexandra.morner@axeljohnson.se

+46 (0)70 866 04 19

Mikaela Valtersson

Ledamot

Annika Åhnberg

Ledamot

Antonia Ax:son Johnson

Grundare och ledamot

Christina Lindbäck

Ledamot

Johan Kuylenstierna

Ledamot

Hitta oss!

Postadress: Axfoundation
BOX 26008
100 41 Stockholm
Mail: info@axfoundation.se
Telefon: 08-701 61 00
Besöksadress: Östermalmsgatan 40, Stockholm

Aktuellt på Axfoundation

Alla artiklar