Ledning

Alexandra Mörner

Arbetande styrelseordförande

alexandra.morner@axeljohnson.se

+46 (0)70 866 04 19

Carolina Sachs

Generalsekreterare

carolina.sachs@axfoundation.se

+46 (0)70 830 99 15

Madeleine Linins Mörner

Program Director Miljö och ansvarig för Torsåkerprojektet

madeleine.morner@axfoundation.se

+46 (0)70 950 35 35

Amelie Silfverstolpe

Program Director ÖppnaDörren

amelie.silfverstolpe@axfoundation.se

+46 (0)70 834 56 45

Maureen Hoppers

Kommunikationsansvarig på ÖppnaDörren

maureen.hoppers@axfoundation.se

+46 (0)72 540 54 00

Viveka Risberg

Program Director Social Hållbarhet och Kommunikationsansvarig på Axfoundation

viveka.risberg@axfoundation.se

+46 (0)72 518 00 95

Annika Starow Bergkvist

Coordinator & Executive Assistant

annika.starowbergkvist@axfoundation.se

+46 (0)70 269 33 42

Anna Henning Moberg

Projektutvecklare Torsåker

anna.henning.moberg@axfoundation.se

+46 (0)73 990 77 79

Kaveh Nowroozi

Junior Projektledare inom ÖppnaDörren

Kaveh.Nowroozi@axfoundation.se

+46 (0)76 117 95 06

Hanna Skoog

Projektledare Miljö

hanna.skoog@axfoundation.se

+46 (0)76 140 14 75

Lovisa Fältskog Johansson

Projektledare inom ÖppnaDörren

lovisa.faltskog.johansson@axfoundation.se

+46 (0)70 877 01 47

Farzaneh Lohrasbi

Projektekonom inom ÖppnaDörren

farzaneh.lohrasbi@axfoundation.se

+46 (0)70 566 15 29

Tove Sernrot

Kommunikatör inom ÖppnaDörren

tove.sernrot@axfoundation.se

+46 (0)73 503 03 26

Astrid Gyllenkrok Kristensen

Verkamhetsledare Yrkesdörren

astrid.gyllenkrok.kristensen@axfoundation.se

+46 (0)72 452 81 16

Styrelse

Alexandra Mörner

Arbetande styrelseordförande

alexandra.morner@axeljohnson.se

070-8660419

Mikaela Valtersson

Ledamot

Annika Åhnberg

Ledamot

Antonia Ax:son Johnson

Grundare och ledamot

Christina Lindbäck

Ledamot

Hitta oss!

Postadress: Axfoundation
BOX 26008
100 41 Stockholm
Mail: info@axfoundation.se
Telefon: 08-701 61 00
Besöksadress: Östermalmsgatan 40, Stockholm

Aktuellt på Axfoundation

Alla artiklar